Заробени Британци на руската телевизија го молеа Џонсон за размена за олигарх

На руската телевизија се појави видео од двајца заробени британски доброволци. Loading… Шон Пинер и Ејден Аслин беа фатени во Украина, а на руската државна телевизија побараа од Џонсон да договори размена со уапсениот олигарх и политичар Виктор Медведчук. Да потсетиме, Медведчук беше уапсен од Украинците минатата недела.   Многу … Continue reading Заробени Британци на руската телевизија го молеа Џонсон за размена за олигархПрочитај повеќе