Започнува истрагата за воени злосторства: Француски истражители пристигнаа во Украина

Францускиот амбасадор во Украина Етјен де Понсинс објави фотографија од Лавов на која се прикажани тимови кои пристигнале од Франција за да им помогнат на локалните власти да ги истражат воените злосторства. Loading… Тој на Твитер објави дека тим полициски истражители дошол да им помогне на своите украински колеги „во … Continue reading Започнува истрагата за воени злосторства: Француски истражители пристигнаа во УкраинаПрочитај повеќе