„Вжарено сонце“: Русија го користи најновиот повеќекратен ракетен систем (ВИДЕО)

Руската војска во регионот Харков го користи својот најнов повеќекратен ракетен систем, оружје што може да се опише како „огромен пламен фрлач“. Loading… Претставник на руската безбедност изјави за државната новинска агенција Тасс дека Русија го истрелала својот најнов повеќекратен ракетен систем врз украински цели во регионот Харков.   Лавров: … Continue reading „Вжарено сонце“: Русија го користи најновиот повеќекратен ракетен систем (ВИДЕО)Прочитај повеќе