Викенд временска прогноза за Куманово

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Loading… Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Од пладневните часови и особено на северозапад ќе има појава на краткотрајна нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Максималната … Continue reading Викенд временска прогноза за КумановоПрочитај повеќе