Урсула фон дер Лајен: Имотот на руските олигарси треба да се конфискува и да се искористи за помош на Украина

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен на својот официјален профил на Твитер објави дека треба да се следат „построги правила“ и дека заплената од руските олигарси треба да се пренасочи кон помош на Украина, кога ќе дојде време. Loading… „Претставуваме построги правила за следење и замрзнување на незаконски … Continue reading Урсула фон дер Лајен: Имотот на руските олигарси треба да се конфискува и да се искористи за помош на УкраинаПрочитај повеќе