Украина тврди: Русите прават голема мобилизација

Украинската армија на Фејсбук објави дека Русија тајно спроведува нова мобилизација од големи размери. Loading… Како што напишаа утринава во извештајот, Русите спроведуваат мобилизација во повеќе региони низ Руската Федерација.   Сведок за АП: Русите ги застрелаа градоначалничката од Украина, нејзиниот син и сопругот   Велат дека при изборот на … Continue reading Украина тврди: Русите прават голема мобилизацијаПрочитај повеќе