ТАСС: Повеќе од 915.000 луѓе преминале во Русија од Украина

Од почетокот на војната во Украина, повеќе од 915.000 луѓе, меѓу кои речиси 170.000 деца, се преселиле во Русија од оваа земја, изјави официјален претставник на руското Министерство за внатрешни работи за ТАСС. Loading…   Гутереш бара одвоени приеми од Путин и Зеленски   „Повеќе од 915.000 луѓе, вклучително и … Continue reading ТАСС: Повеќе од 915.000 луѓе преминале во Русија од УкраинаПрочитај повеќе