Специјалците објавија фотографии: Го уништивме мостот кога преку него поминуваше руски конвој

Специјална единица на украинската армија го уништи мостот во областа Харков во моментот кога преку него се движеше руски конвој кој се движеше кон градот Изум во југоисточна Украина, соопшти командата на украинските специјални сили. Loading…     Украинските власти објавија дека последните денови се водат жестоки борби кај Изум, … Continue reading Специјалците објавија фотографии: Го уништивме мостот кога преку него поминуваше руски конвојПрочитај повеќе