Снимен моментот кога напаѓачот од Тексас влегува во училиштето (ВИДЕО)

Неколку дена пред нападот на Инстаграм профилот поврзан со Рамос се појавиле фотографии од оружје и муниција. Loading… Рамос бил малтретиран на училиште поради облеката што ја носел и финансиската состојба во семејството. 18-годишниот Салвадор Рамос во вторникот уби најмалку 19 ученици и двајца возрасни во основното училиште Увалде во … Continue reading Снимен моментот кога напаѓачот од Тексас влегува во училиштето (ВИДЕО)Прочитај повеќе