Северна Кореја лансираше три ракети, Јужна Кореја возврати со две

Северна Кореја тестираше три проектили на нејзиниот источен брег, вклучително и проектил за кој постои сомневање дека е интерконтинентална балистичка ракета (ICBM), соопштија јужнокорејските и јапонските власти. Loading… Тестовите се случија неколку часа откако американскиот претседател Џо Бајден го напушти регионот, по петдневната турнеја за време на која вети дека … Continue reading Северна Кореја лансираше три ракети, Јужна Кореја возврати со двеПрочитај повеќе