Путин оди на своето прво патување од почетокот на војната: Со Лукашенко

Рускиот претседател Владимир Путин и белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска на Денот на космонаутиката ќе го посетат космодромот Восточни во областа Амур во Русија. Loading… Предвидена е билатерална средба на лидерите, по што тој ќе се обрати пред новинарите, а ова е прво регионално патување на рускиот претседател годинава, пренесува … Continue reading Путин оди на своето прво патување од почетокот на војната: Со ЛукашенкоПрочитај повеќе