Пјонгјанг отвора музеј во чест на 10-годишното владеење на Ким Џонг Ун (ФОТО)

Северна Кореја го пофали лидерството на Ким Џонг Ун во развојот на нуклеарно оружје како дел од „достигнувањата на неговото бесмртно лидерство“ прикажани во новоотворената сала на музејот на Корејската револуција по повод неговите 10 години на чело на владејачката Корејска работничка партија. (WPK). Loading… Се верува дека Ким ја … Continue reading Пјонгјанг отвора музеј во чест на 10-годишното владеење на Ким Џонг Ун (ФОТО)Прочитај повеќе