Опсадата на Мариупол дополнително ги усложни преговорите

Руската опсада на градот Мариупол дополнително го усложни преговарачкиот процес и тешко е да се каже кога би можеле да продолжат директните преговори, изјави за Ројтерс украинскиот преговарач Михаил Подољак. Loading… Во писмениот одговор на прашањата на Ројтерс, тој рече дека верува оти Русија смета на зајакнување на своите позиции … Continue reading Опсадата на Мариупол дополнително ги усложни преговоритеПрочитај повеќе