Објавени снимки од предавањето на украинските војници од Азовстал (ВИДЕО)

Додека се прават напори да се извлечат последните украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, украинските власти избегнуваат да го користат терминот „предавање“, пишува Sky News. Loading… Во меѓувреме на социјалните мрежи се појавија првите снимки на кои, според руските медиуми, се гледа предавањето на борците од челичарницата. … Continue reading Објавени снимки од предавањето на украинските војници од Азовстал (ВИДЕО)Прочитај повеќе