НОВО ИСТОРИСКО ПОГЛАВЈЕ: Во кралското семејство се организира првата геј венчавка

Изгледа дека 2018. година е идеална за брак, барем ако го прашате кралското семејсво. По венчавката на годината, на принцот Хари и Меган маркл, за свој ден од соништата 12. откомври се подготвува и принцезата Јудџин, која ќе се омажи за Џек Вруксбенк, а пред неа втор пат пред олтар … Continue reading НОВО ИСТОРИСКО ПОГЛАВЈЕ: Во кралското семејство се организира првата геј венчавкаПрочитај повеќе