НОВИОТ ЕСКОБАР: Како падна Отониел, најголемиот колумбиски нарко бос? (ФОТО)

Најбараниот колумбиски дилер на дрога и водач на кланот дел Голфо, Даиро Антонио Усуга, познат како Отониел, е уапсен во специјална полициско – воена операција во која беше убиен еден полицаец. Loading… Ова апсење е веројатно најголемиот удар за нарко – мафијата во Колумбија досега. Колумбија понуди награда до 3 … Continue reading НОВИОТ ЕСКОБАР: Како падна Отониел, најголемиот колумбиски нарко бос? (ФОТО)Прочитај повеќе