Медведев се заканува: Европа ја очекуваат празни полици, криминал, хиперинфлација и банкрот

Дмитриј Медведев, поранешниот руски премиер и потпретседател на Советот за безбедност на Русија, вели дека „европскиот финансиски систем не е стабилен“ и дека „Европејците ја губат довербата“. Loading… Според руската прорежимска агенција ТАСС, блискиот соработник на Путин Медведев ги коментирал неодамнешните изјави на претседателката на Европската комисија Урсула фон дер … Continue reading Медведев се заканува: Европа ја очекуваат празни полици, криминал, хиперинфлација и банкротПрочитај повеќе