МАСАКАР ВО АМЕРИКА: Средношколец уби 19 ученици и 2 наставници

Најмалку 19 ученици и двајца наставници се убиени во пукање во основно училиште во малиот град Јувалде во Тексас, соопштија официјални лица. Loading… Гувернерот на Тексас Грег Абот изјави дека осомничениот, 18-годишниот С.Р., средношколец, исто така е мртов, додавајќи дека „се верува дека бил убиен од полицијата“. Американскиот претседател Џозеф … Continue reading МАСАКАР ВО АМЕРИКА: Средношколец уби 19 ученици и 2 наставнициПрочитај повеќе