Луганска Народна Република: 170 украински војници се предадоа

Комесарот за човекови права во самопрогласената Луганска Народна Република (ЛНР), Викторија Сердјукова, денеска изјави дека се предале 170 украински војници. Loading…   И до милион долари: Украина ќе им плати на руски војници кои ќе пребегаат со опрема   – Колку што знам, во овој момент 170 украински војници го … Continue reading Луганска Народна Република: 170 украински војници се предадоаПрочитај повеќе