Лавров ја откри вистинската цел на руската агресија врз Украина

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров вчера даде интервју за државната телевизија Русија 24 во кое рече дека ставот на Русија е променет и дека повеќе нема да има прекини на огнот поради преговорите. Но, неговата изјава за вистинските цели на инвазијата на Украина отиде под радар. Loading…   … Continue reading Лавров ја откри вистинската цел на руската агресија врз УкраинаПрочитај повеќе