Кремљ најави воена парада на 9 мај

Кремљ денеска најави одржување на Парадата на победата на Црвениот плоштад на 9 мај. Loading… Од прес-службата за медиумите информираа дека денеска почнува акредитацијата за известување од воената парада.   Тешките борби продолжуваат, а хуманитарната ситуација во Мариупол се влошува   Се наведува дека генералната проба ќе се одржи на … Continue reading Кремљ најави воена парада на 9 мајПрочитај повеќе