Генерал Мизинцев: Русија отвора коридор од Мариупол

Русија повторно ќе го отвори хуманитарниот коридор за спасување странци и цивили од Мариупол во понеделник во 6 часот наутро, изјави денеска началникот на рускиот национален контролен центар, генерал полковник Михаил Мизинцев, пренесе РИА Новости. Loading… Покрај тоа, наведе тој, Русија е подготвена да обезбеди движење на бродовите вклучени во … Continue reading Генерал Мизинцев: Русија отвора коридор од МариуполПрочитај повеќе