ЕУ: За масакрот во Украина е виновна руската власт

Европската унија ги смета руските власти одговорни за злосторствата во украинските градови бидејќи тие имаа целосна контрола врз сега ослободената област и работата на нови санкции е во тек, изјави високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел. Loading… „Сторителите на воени злосторства и други сериозни прекршувања, … Continue reading ЕУ: За масакрот во Украина е виновна руската властПрочитај повеќе