Двајца руски војници признаа вина за време на судењето во Украина, еден осуден на доживотен затвор

Двајца руски војници, кои беа заробени од украинските сили, денеска, за време на второто судење за воени злосторства во војната во Украина, ја признаа вината за гранатирањето на град во источниот дел на таа земја. Loading… За време на судењето во Окружниот суд Котелевск во централна Украина, државните обвинители побараа … Continue reading Двајца руски војници признаа вина за време на судењето во Украина, еден осуден на доживотен затворПрочитај повеќе