Дојава за бомби во 97 училишта во Белград

Утрово 97 основни училишта и неколку средни училишта во Белград добиле дојави за поставени бомби, поради што голем дел од нив ја откажаа наставата, пишува српски Данас. Loading… Обвинителството за организиран криминал изјави за Данас дека „секако ќе се справи со ова бидејќи се работи за терористички акт“. Основните училишта … Continue reading Дојава за бомби во 97 училишта во БелградПрочитај повеќе