Борел: Русија ќе мора да ја продава нафтата по пониска цена

Договорот на Европската унија за ембаргото за увоз на најголемиот дел од руската нафта ќе ја принуди Москва да продава нафта на други по пониска цена, изјави денеска шефот на европската дипломатија, Јосеп Борељ. Loading… Тој објасни дека целта на воведувањето забрана за увоз на руска нафта е „Русија да … Continue reading Борел: Русија ќе мора да ја продава нафтата по пониска ценаПрочитај повеќе