БиБиСи: Договорот за санкции против руската нафта е победа на Орбан

Европската унија ќе воведе ембарго на нафта против Русија, но со значителни ограничувања поради отпорот на Унгарија. Loading… Сепак, претседателот на Европскиот совет зборува за максимален притисок врз Русија, пишува Дојче веле. На состанокот на претседателите и владите на Европската унија, сепак, постигнаа компромис за планираното воведување нафтено ембарго против … Continue reading БиБиСи: Договорот за санкции против руската нафта е победа на ОрбанПрочитај повеќе