11 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска (ФОТО+ВИДЕО)

Автобус со полски регистарски таблички излетал од патот на автопатот А4 во правец кон Загреб, а според првичните информации загинале 11 лица, а 34 се повредени, јавуваат хрватските медиуми. Loading…     – 11 лица загинаа, а другите повредени се пренесени во болниците во Загреб и Вараждин. Интервенцијата е завршена, … Continue reading 11 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска (ФОТО+ВИДЕО)Прочитај повеќе