09.11.2018 10:57

Звонко Богдан вечерва на плоштадот во Куманово


Седумдесет и шестгодишниот Ѕвонко Богдан вечерва ќе пее на градскиот плоштад во Куманово во чест на Денот на ослободувањето на градот „11 Ноември“.

Со концерт од час и половина вечерва тоа ќе биде главниот настан од програмата насловена како „Ноемвриски денови“. Претходно свој настап ќе има и кумановскиот пејач Нино Величковски со „Кумановски тамбураши“ и Сандра Милковска.

Во текот на денот ќе се одржи и турнир во мал фудбал „11 Ноември“ за пехар на градоначалникот кој од 17:30 часот ќе биде отворен во градската спортска сала, додека пак од 19:00 часот во НУЦК „Трајко Прокопиев“ ќе се отвори изложбата „Карпино 2018“ во организација на Мултимедијален центар „Карпино“.

Со низа настани одбележувањето на Денот на ослободувањето на Куманово продолжува и утре.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments