11.02.2019 14:20

Знамето на НАТО утре официјално пред Влада


Знамето на НАТО утре со свечена церемонија со почеток во 11 часот ќе се постави пред Владата на Република Македонија која наскоро ќе стане „Северна“.

Во склоп на настанот, како што информираат од прес службата, претседателот на Владата, Зоран Заев, ќе има свое обраќање пред платото на Владата.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments