14.04.2018 23:44

ЖРК Куманово утре го пречекува Вардар


Ракометарките на Куманово утре на домашен терне го пречекуваат составот на ЖРК Вардар кој вечерва се пласираше на Ф4 турнирот, а воедно и главен фаворит за освојување на истиот.

Исклучително тежок натпревар за составот на Куманово кој ќе го даде својот максимумот и покрај фактот дека вардарки влегуваат како фаворити во мечот.

Мечот можете да го следите во Спортската сала на ООУ „Христијан Карпош“ во населбата Перо Чичо со почеток во 12:30 часот.

ЖРК Куманово од досега одиграните натпревари бележи 14 победи и се наоѓа на третата позиција во табелата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments