03.05.2019 14:31

ЖРК Куманово против Металург во полуфиналето од Купот на Македонија


Женскиот ракометен клуб Куманово полуфиналето во Купот на Македонија ќе го игра против овогодинешниот ривал Металург.

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија, денеска се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција.

loading...

Фајнл Фор турнирот во машка и женска конкуренција ќе се игра во Спортската сала Куманово во период од 09 до 11 мај.

Полуфиналните натпревари во машка конкуренција ќе се одиграат во петок (10 мај) и ќе започнат од 17:00 и 20:00 часот, додека финалето во сабота (11 мај) ќе се игра од 20:00 часот.

Куп на Македонија, Мажи

Полуфинале:

10.05.2019 РК Металург – РК Бутел Скопје

10.05.2019 РК Вардар – РК Еурофарм Работник

Финале:

11.05.2019 – 20:00 часот

loading...

Полуфиналните натпревари во женска конкуренција ќе се одиграат во четврток (09 мај) и ќе започнат од 17:00 и 20:00 часот, додека финалето во сабота (11 мај) ќе се игра од 16:00 часот.

Куп на Македонија, Жени

Полуфинале:

09.05.2019 ЖРК Куманово – ЖРК Металург

09.05.2019 ЖРК Вардар – ЖРК Стружанка

Финале:

11.05.2019 – 16:00 часот
фото: РФМ


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments