17.05.2018 14:07

Жител на Ранковце ќе одговара за напад врз полицаец


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Б.М. (33) од село Ранковце поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење на работи на безбедност “, информираат од Министерството за внатрешни работи.

На 02.05.2018 година околу 23.30 часот во Полициското одделение Ранковце, пријавениот, кој бил во алкохолизирана состојба физички го нападнал едниот полициски службеник.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments