Згответе шпагети во тава за пржење и ладна вода (видео)

Сподели со своите пријатели

Домаќинка од САД на социјалната мрежа Јутјуб, снимила свој предлог за тоа како да зготвите вкусни шпагети, и тоа во тава за пржење.

Loading...

За да бидат сварени правилно, таа предлага шпагетите да ги ставите во тава, а врз нив да се полее ладна вода, сол и коцка путер, која таа признава дека заборавила да го стори тоа во подготовка на јадењето.

Шпагетите варете ги максимум до 15 минути на тивок оган, ако не сте љубител на ал – денте шпагети, односно шпагети кои се потврди од тоа што е предложено во видеото.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.