Зеленски го смени шефот на службата за безбедност во Харков: Мислеше само на себе

Украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој го посети Харков, што беше негово прво патување надвор од главниот град од почетокот на руската инвазија, рече дека градот претрпел страшни удари од окупаторите. Loading… „Црни, полууништени станбени згради свртени кон исток и север – од каде пукаше руската артилерија, од каде пристигнаа руски … Continue reading Зеленски го смени шефот на службата за безбедност во Харков: Мислеше само на себеПрочитај повеќе