25.03.2019 03:46

Зелено смути за енергичен почеток на денот


Кремасто смути, полно со витамини и влакна, одличен е избор за почеток на денот, затоа што на нашиот организам така ќе му се обезбеди доволна енергија, да вплови во сите обврски кои во текот на денот не очекуваат.

Се што ви е потребно е:

loading...
  • Една Банана
  • Една дланка млад спанаќ
  • 1,5 децилитри бадемово млеко
  • Лажица екстракт од ванила

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и измешајте.

Уживајте во чаша вкусен и здрав појадок.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments