Зак Кинг покажа како ги прави своите ”vine” видеа (видео)

Сподели со своите пријатели

Зак Кинг, дефинитивно во јавноста познат како млад човек кој прави урнебесни кратки видеа со визуелни трикови, откри нови детали за тоа како доаѓа до идеја за своите ”vine” видеа.

Loading...

Во своето ново видео тој покажа како тргнува целиот пат за да направи визуелна илузија која предизвикува вистинско внимание на социјалните мрежи.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *