14.08.2019 00:18

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја срушат Владата (ВИДЕО)


„Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа Влада од власт“, рече премиерот Зоран Заев во според многумина скандалозната изјава, одговарајќи на новинарско прашање дали знаел за рекетот кој го правел Боки 13.

Заев: Зборот „педер“ го употребив како карактерна особина, а не како сексуална ориентација

loading...

– Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и, да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја симнат оваа влада од власт. Ќе се бориме до крај, секој што се инволвирал секако ќе си носи одговорност“, изјави Заев на одбележувањето 18 години од Охридскиот рамковен договор.

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

Заев очекува, како што рече, доказите и истрагата да покажат за се, вклучително и за Катица Јанева и за Зоран Заев и дека апсолутно така ќе се покаже владеењето на правото.

Изјави по одбележувањето 18 години Рамковен договор

Публикувахте от MИА.mk в Вторник, 13 август 2019 г.

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments