Вознемирувачко видео од егзекуција на бремена жена во Украина (видео)

Сподели со своите пријатели

На вознемирувачкото видео објавено на социјалните мрежи, се гледа погубување со бесење кое го снимил еден од припадниците на украинската – диверзантска – извидничка група (ДРГ), а убиени се припадникот на народната милиција на Луганската народна република (ЛНР), заедно со неговата бремена сопруга.

Loading...

На снимката се гледаат тројца припадници на украинските сили кои извршија свиреп злочин во шума. Заробениот маж и неговата сопруга имаат навлечено вреќи на главите, а според снимката се гледа дека Украинците уживаат во егзекуцијата која што ја спровеле.

Тие се смеат и позираат пред мртвите тела.

Снимката наводно е пронајдена во телефонот на еден од егзекуторите кој бил убиен во меѓувреме.

https://www.youtube.com/watch?v=uBKmcQLGYGk&bpctr=1432370303

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *