Воз со меѓународна линија каменуван во село Черкезе

Вчеравечер околу 22.55 часот во близина на село Черкези, кумановско, помеѓу стојалиште „Карпош“ и железничка станица Куманово, неколку непознати лица извршиле каменување на меѓународниот воз кој сообраќа на релација Скопје–Белград, информираат од Министерството за внатрешни работи. Притоа, било искршено едно прозорско стакло од еден вагон, сопственост на железница на Република … Continue reading Воз со меѓународна линија каменуван во село ЧеркезеПрочитај повеќе