Водени лудорије: Спуст низ воден тобоган дугачак 2 километра (видео)

Сподели со своите пријатели

Млад свет у Њу Џерси има добру забаву за време на лето.

Loading...

На двекилометарску стазу, иначе прогласена за најдугачку стазу за спуст по воду според Гинисову књигу на рекорди, вработени у забаван парк снимиле како изгледа авантура користејќи go – pro камеру.

 

Заради сомневања дека е опасан по живот на посетители, парк бива затворен у 1996, и поново отворен прошло лето.

Еве како изгледа тај забава за млади Американци.

 

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.