13.06.2018 14:55

Во петок започнува новата сезона на отворениот градски базен


Во петок ќе започне со работа отворениот градски базен во Куманово.

Влезот на оваа убаво место за релаксација и разладување, за децата до седум години во присуство на нивните родители е бесплатен. За децата до 12 години ќе чини 75 денари, додека за повозрасните граѓани дневниот билет ќе се продава по цена од 150 денари.

 

loading...

 

Базенот ќе работи од 10:00 до 18:00 часот, а за безбедноста на капачите ќе се грижат спасувачи.

Доколку дозволат временските услови базенот ќе биде отворен до први септември.

Инаку самиот базен има површина од 550 метри квадратни каде се поставени и 200 лежалки.

фото: архива


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments