14.09.2018 02:47

Во оваа куќа может да јадете лустери, полици и ѕидови затоа што се од чоколадо (ФОТО)


Прекрасна куќичка од чоколадо се наоѓа во францускиот музејски комплекс, а сето тоа може и да се јаде.

Куќата е направена од 1,5 тони чоколадо и во неа може да преспие секој по цена од 50 евра.

 

loading...

 

Се што се наоѓа во куќичката, лустерите, полиците, прозорците, каминот, столиците, часовникот, чашите, се јаде и може да се проба.

Оваа необична чоколадна куќичка се протега на 18 метри квадратни и се наоѓа во градината на музејскиот комплекс „Cité de la Céramique“ во францускиот Сервес.

 

 

Како во познатата бајка „Ивица и Марица“, посетителите можат да грицкаат се што се наоѓа внатре.

Доколку сакате да минете незаборавна ноќ во чоколадната куќа, можете да резервирате преку сајтот Букинг.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments