11.08.2018 12:38

ВНИМАВАЈТЕ: Оваа чудо шета низ Куманово! (ФОТО)


„Внимавајте, оваа чудо шета низ Куманово“ е описот на фотографијата од огромен пајак, кој ја објави еден кумановец на социјалните мрежи.

Не знаеме каде е фотографирано оваа чудовиште од пајак, но судејќи по неговата големина веројатно некој случајно го донел од потоплите краишта каде бил на одмор, бидејќи пајаците кај нас не растат толку големи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments