Викенд временска прогноза за Куманово

Сподели со своите пријатели

Променливо облчано време со повремени врнежи од дожд и снег на повисоките планини ќе преовладува за време на викендот.

Loading...

Во Куманово и околината денеска ќе имаме претежно облачно време, без услови за дожд. По утринските два степени над нулата, дневниот максимум ќе достигне седум степени.

 

 

Утре во кумановско времето ќе биде претежно облачно со кракти сончеви периоди. Утринската температура ќе изнесвуа два степени, а дневниот максимум се очекува да достигне до 8от степен.

Во недела нѐ очекува слично време. Утринската температура ќе биде само еден степен над нулата, а во текот на денот максимумот се очекува да достигне седум степени.

 

Loading...

 

Слично време ќе имаме и на почетокот на следната работна недела.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *