ВИКЕНД ПРОГНОЗА ЗА КУМАНОВО: Нѐ очекува драстична промена на температурата!

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена тенка облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Loading… Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 25 степени.     Во Куманово и околината денеска ќе имаме променливо облачно време со сончеви … Continue reading ВИКЕНД ПРОГНОЗА ЗА КУМАНОВО: Нѐ очекува драстична промена на температурата!Прочитај повеќе