10.10.2018 10:54

Велосипедист тешко повреди пешак во Куманово


Вчера во 19,15 часот било пријавено дека во Куманово на улицата „Народна револуција“ велосипед управуван од М.К.(18) од село Биљановце-кумановско, удрил во пешакот Ј.Б.(68) од Куманово.

Како што информираат од полицијата до тешки телесни повреди се здобила Ј.Б., која била пренесена во Ургентниот центар во Куманово.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments