15.05.2018 13:17

Вечерва невреме и обилни врнежи од дожд


Во вечерните часови во земјава се очекуваат поинтензивни процеси во форма на невреме со обилен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

За кратко време, претежно во западните и северните делови се очекува да наврне поголема количина воден талог (локално над 25 л/м2 дожд). Можна е и локална појава на град, особено во североисточните делови.

И во Скопската котлина попладне ќе биде нестабилно со пороен д ожд и грмежи, а во вечерните часови проц есите ќе се интензивираат.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments