15.06.2018 02:41

УЛОВЕНА РИБА МУТАНТ: Има глава на гулаб (ВИДЕО)


Кинески рибари хобисти се изненадиле кога при еден риболов од водата извлекле необично суштество.

На снимката се гледа многу голема и необична риба која има глава како гулаб.

МИСТЕРИОЗНО СУШТЕСТВО: Мислеа дека е жица, се додека не започна да се помера (видео)

Се претпоставува дека се работи за вид шаран кој вообичаено го има во слатките води во Азија и Северна Америка, пишува Мирор.

Рибата ја снимиле и вратиле во водата. Снимена е во градот Гуијанг на југозападот од Кина.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments