УКР: Седум загинати, 11 повредени во ракетниот напад на Лавов

Седум лица загинаа, а 11 се повредени во ракетните напади на руските сили утринава врз градот Лавов во западна Украина, соопшти денеска регионалниот гувернер Максим Козицки. Loading… Тој додаде дека бројот на жртви би можел да продолжи да расте, бидејќи продолжуваат напорите на спасувачките тимови, пренесува Си-Ен-Ен.   Заробени Британци … Continue reading УКР: Седум загинати, 11 повредени во ракетниот напад на ЛавовПрочитај повеќе